انتخاب حسن یزدانی به عنوان برترین کشتی‌گیرمرد جهان

اتحادیه جهانی کشتی حسن یزدانی را بعنوان یکی از سه کشتی‌گیر برتر سال ۲۰۱۷ جهان در بخش "عملکرد فوق العاده " معرفی کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از اتحادیه جهانی کشتی، هلن مورالس در وزن ۵۸ کیلوگرم زنان از آمریکا، یاسمین آدار در وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی زنان از ترکیه و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد مردان به عنوان برترین کشتی‌گیران سال ۲۰۱۷ جهان  بخاطر عملکرد درخشان خود معرفی شدند.

در این گزارش به پیروزی های حسن یزدانی با امتیاز فنی اشاره شده و وی بعنوان ستاره کشتی ایران (سوپراستار) در مسابقات جهانی پاریس معرفی شده است.

با توجه به اعلام سایت اتحادیه جهانی حسن یزدانی تنها کشتی گیری بود که در ۱۶ وزن برگزار شده کشتی مردان (آزاد و فرنگی) بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش ایسنا، یزدانی در رقابت‌های جهانی پاریس در ۵ مبارزه خود ۴۶ امتیاز از حریفانش گرفت و تنها ۲ امتیاز از دست داد تا مدال طلای جهان را مقتدرانه از آن خود کند.

یزدانی در دور نخست استراحت کرد، سپس عظمت دولت بیکوف نایب قهرمان آسیا از قزاقستان  را در ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست داد.وی در دور سوم مقابل پیتر یانولوف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از مولداوی در ۳ دقیقه و ۱۲ ثانیه مقتدرانه و با حساب ۱۰ بر صفر به یروزی رسید.

یزدانی در سومین مبارزه و در یک چهارم نهایی به مصاف الکساندر گوستیف نایب قهرمان اروپا از آذربایجان رفت و در مدت زمان ۵ دقیقه با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد.

نابغه کشتی ایران در ادامه و در دیدار ماقبل فینال به مصاف ولادیسلاو والیف قهرمان جوانان جهان از روسیه رفت و این کشتی گیر روس را نیز با نتیجه ۴ بر صفر از پیش رو برداشت و فینالیست شد.

یزدانی در دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف بوریس ماکوئف کشتی گیر روسی الاصل اسلواکی رفت و در پایان موفق شد مقتدرانه و در مدت زمان ۲ دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه ۱۰بر صفر پیروز شود و مدال طلای جهان را بر گردن آویخت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج